Достапни линкови

20тина загинати во сообраќајна несреќа во Кашмир


Над дваесет луѓе загинале, а седумина биле ранети кога еден автобус се урнал во река во индискиот дел на Кашмир, соопшти индиската полиција. Причина за уривањето во провалијата, длабока над двесте и четириесет метри, според полицијата, била тоа што автобусот бил преполнет со патници.
XS
SM
MD
LG