Достапни линкови

Годишнина од смртта на Гоце Делчев


Денеска ќе биде одбележана 106- годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. По тој повод ќе биде одржана света архиерејска литургија на свештениците на МПЦ на гробот на Делчев, а почит ќе му оддадат и највисоки претставници од државниот врв, локалната власт, научнообразовните и културните установи.
XS
SM
MD
LG