Достапни линкови

Напладне на плоштадот Македонија протест на новинарите


Денеска во 5 минути до 12 часот Здружението на новинарите на Македонија ќе го започне протестот наречен „За достоинството на новинарите, за достоинството на професијата“. Протестот се одржува по повод одбележувањето на светскиот ден на слободата на печатот 3 мај, но е одложен за денеска поради прославата на првомајските празници.
XS
SM
MD
LG