Достапни линкови

Азиските земји со посебен фонд за справување со економската криза


Министрите за финансии од Асоцијацијата на југоисточните азиски земји (АСЕАН), плус Кина, Јапонија и Јужна Кореја денеска се договорија за формирање на фонд вреден 120 милијарди долари, за помош на регионот во справувањето со глобалната економска криза. Договорот е постигнат во рамки на годишниот состанок на Азиската развојна банка што се оддржа во Бали, Индонезија.
XS
SM
MD
LG