Достапни линкови

Талибанците го прекршуваат мировниот договор во Долината Сват


Пакистанската армија денеска ги обвини талибанските милитанти за ,,грубо прекршување“ на мировната спогодба со која е опфатена северозападната долина Сват. Во соопштението, армијата ги обвинува милитантите за повеќе насилства во овој регион. Инаку деновиве пакистанските безбедносни сили се борат против талибанските бунтовници во областа Бунер, која се наоѓа на околу 100-тина километри оддалеченост од главниот пакистански град Исламабад.
XS
SM
MD
LG