Достапни линкови

Шест лица загинале во лавина на австриските Алпи


Шест лица загинале во лавина која се случила на австриските Алпи, во познатиот ски-центар Золден. Лавината се случила вчера, но поради лошото време спасувачките екипи неможеле да стигнат до местото на несреќата. Нов обид следувал утринава кога спасувачките екипи ги пронашле телата на шестмината загинати. Не е соопштен нивниот идентитет.
XS
SM
MD
LG