Достапни линкови

Во Албанија убиен пратеник од опозицијата


Пратеник во албанскиот Парламент од опозиционата Социјалистичка партија синоќа бил убиен во близина на неговиот дом, соопшти албанската полиција. Пратеникот Фатмир Џинди бил убиен во градот Росковец, на околу 100-тина километри јужно од Тирана. Според првичните информации, пратеникот бил застрелан со калашњиков додека бил во својот автомобил.
XS
SM
MD
LG