Достапни линкови

Продолжува операцијата на пакистанската армија во областа Бунер


Авијацијата на пакистанската армија извршила бомбардирање на засолништа на милитантите во северозападната област Бунер. Пакистанските безбедносни сили минатата недела започнаа голема операција против талибанските бунтовници во областа Бунер, која се наоѓа на само 100-тина километри оддалеченост од Исламабад. Армијата продолжува со операцијата и во неколку други области во северозападен Пакистан, кои се сметаат за засолништа на талибанците.
XS
SM
MD
LG