Достапни линкови

Сомалијските пирати киднапирале брод до украински членови на екипажот


Сомалијските пирати киднапирале товарен брод во водите на Индискиот океан со претежно украински членови на екипажот. До соопштението доаѓа откако претходно, пиратите информираа дека држат во заложништво уште два брода. Најмалку 18 брода се во заложништво на сомалијските пирати во Индискиот океан и Аденскиот Залив.
XS
SM
MD
LG