Достапни линкови

Три лица загинале во напад во ирачкиот град Киркук


При експлозија на бомба поставена на пат загинале тројца ирачани, а двајца други се повредени, соопшти полицијата. Нападот се случил во ирачкиот град Киркук, каде во изминативе месеци чести се нападите од бунтовниците.
XS
SM
MD
LG