Достапни линкови

Преголемо влијание на Кина и Иран во Латинска Америка, изјави Клинтон


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека Соединетите Држави мора да се обидат да ги убедат лидерите во Латинска Америка да се борат против трендот на се поголемо влијание на Кина и на Иран во регионот. Клинтон оцени дека политиката на администрацијата на Џорџ Буш за изолација на некои лидери во Централна и Јужна Америка, била лоша и им нанела штети на американските интереси во тој регион.
XS
SM
MD
LG