Достапни линкови

Напад врз пакситанските сили во близина на границата со Авганистан


Двајца пакистански војници и 12 милитанти загинале денеска во борбите во близина на пакистанско – авганистанската граница. До борбите дошло кога милитантите нападнале еден контролен пункт во регионот Мохманд, од каде што бунтовниците често-пати ги напаѓаат и американските трупи во Авганситан.
XS
SM
MD
LG