Достапни линкови

Офанзива на Пакистанските сили против талибанците


Пакистанските трупи соопштија дека речиси 60 милитанти се убиени во копнената и воздушната офанзива на северо-западниот дел на земјата во Бунер. Армиските операции се превземени со цел да се спречи напрадувањето на талибанските борци кон главниот град Исламабад.
XS
SM
MD
LG