Достапни линкови

Израел ја предупреди ЕУ да ги намали критиките кон израелската влада


Израел денеска ја предупреди Европската Унија да намали со критиките што ги упатува кон новата израелска влада, или во спротивно ја ризикува својата улога на посредник во напорите за постигнување мир на Блискиот Исток. Предупредувањето доаѓа откако еврокомесарот за надворешни односи Бенита Фереро Валднер го критикуваше израелското одбивање да поддржи палестинска држава.
XS
SM
MD
LG