Достапни линкови

И денеска протести на српското население од Косовска Митровица


Денешните протести на српското население од северниот дел на Косовска Митровица, завршија без поголеми инциденти, но полицијата на ЕУЛЕКС повторно употреби солзавец откако демонстрантите се приближиле до линијата на разграничување. Српското население веќе неколку дена оддржува протести против обновувањето на албански куќи во северна Косовска Митровица.
XS
SM
MD
LG