Достапни линкови

13 убиени во пукотница во Академија во Баку


Најмалку 13 лица биле убиени, а 10-мина ранети во оружен инцидент во азербејџанската државна академија за нафта во главниот град Баку. Според некои извештаи, во академијата едно вооружено лице пукало врз студентите, а некои биле држени и како заложници. Напаѓачот бил убиен од страна на полицијата.
XS
SM
MD
LG