Достапни линкови

Нацрт буџетот на САД за 2010 - одобрен


Американскиот Сенат го усвои нацрт буџетот на Соединетите Држави за 2010-та година, што се смета за политичка победа на претседателот Барак Обама. Овој нацрт буџет, кој е необврзувачки, претходно беше изгласан и во Претставничкиот Дом.
XS
SM
MD
LG