Достапни линкови

Турските сили бомбардираа цели во северен Ирак


Турската армија денеска соопшти дека извршила воздушни напади врз позициите на Курдската Работничка Партија во северен Ирак. До нападот доаѓа откако вчера од експлозија на бомба во југо-источна Турција загинаа 9-мина турски војници.
XS
SM
MD
LG