Достапни линкови

Схефер - НАТО и Русија го продолжуваат дијалогот


Генералниот секретар на НАТО Јаап Де Хоп Схефер изјави дека НАТО и Москва официјално го продолжуваат дијалогот кој беше запрен поради рускиот напад врз Грузија во 2008-та година. Схефер ја соопшти оваа информација пред средбите на руски дипломати со претставници од земјите членки на алијансата.
XS
SM
MD
LG