Достапни линкови

Обама уверен во безбедноста на нуклеарниот арсенал на Пакистан


Американскиот претседател Барак Обама изрази увереност дека нуклеарниот арсенал на Пакистан нема да го употребуваат исламистички екстремисти. Обама смета дека пакистанските власти се свесни за опасностите од оружјето, но изрази загриженост за, како што тој ја нарече, ранливата цивилна влада на Пакистан.
XS
SM
MD
LG