Достапни линкови

Најмалку 41 лице загинаа при експлозија во Багдад


Најмалку 41 лице загинало при експлозија на два автомобил-бомби на фрекфентен пазар во областа Садр Сити, во Багдад. Како што јавуваат агенциите, 70-тина лица се повредени во експлозијата.
XS
SM
MD
LG