Достапни линкови

И денеска продолжија протестите на србите од северно Косово


Припадниците од КФОР и ЕУЛЕКС повторно употребија солзавец за време на денешните протести на српското население од северниот дел на Косовска Митровица кои негодуваат поради обновувањето на албански куќи во овој дел од градот. Во текот на демонстрациите, немало повредени, а српското население најави продолжување на протестите.
XS
SM
MD
LG