Достапни линкови

Пакистанската армија убила 50 талибанци во областа Бунер


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека убиле 50 талибански милитанти во текот на операцијата во областа Бунер, која има за цел протерување на милитантите од оваа област која се наоѓа на само 100-тина километри од главниот град Исламабад. Претходно, армиските трупи соопштија дека ја презеле контролата врз Дагар, помал град во областа Бунер. Инаку, во големата операција на пакистанската армија која се изведува и во северо-западната област Луер Дир, биле убиени 75 милитанти, а во судирите загинале и десет војници.
XS
SM
MD
LG