Достапни линкови

Прв смртен случај од вирусот на свински грип во САД


Прв смртен случај од вирусот на свинскиот грип е потврден во Соединетите Држави. Во Тексас како последица од вирусот почина две годишно дете, информираше доктор Ричард Бесер од американскиот Здравствен центар за контрола и превенција. Ова е прв смртен случај од свинскиот грип, потврден надвор од Мексико, земја најмногу погодена од вирусот и каде досега починаа 159 лица.
XS
SM
MD
LG