Достапни линкови

Успешна акција на коалиционите сили во Авганистан


Американската армија соопшти дека коалиционите сили и авганистанските сили убиле 10 талибанци во битка југо западно од Кабул во провиницијата Логар. Од страната на сојузниците нема загинати, ниту повредени. Заробени се двајца осомничени милитанти, како и оружје меѓу кое и ракетни гранати.
XS
SM
MD
LG