Достапни линкови

Извинување или нов нуклеарен тест!


Северна Кореја се закани со нов нуклеарен тест доколку Советот за безбедност на Обединетите Нации не се извини за критиките за лансирањето на ракетата неодамна. Пјонгјанг тврди дека таа ракета носела сатели во орбитата, а западните сили пак сметаат дека тоа е покритие за балистичка ракета со долг дострел.
XS
SM
MD
LG