Достапни линкови

Армиска офанзива против талибанците во Пакистан


Пакистанската армија соопшти дека нејзините трупи кои се борат со талибанците на северо-запад од Исламабад ја превзеле контролата врз клучниот град Дагар во областа Бунер. Пакистанската армија започна акција откако милитантите влегоа во областа. Во три дневните борби, според армијата, биле убиени 75 милитанти и 10 војници.
XS
SM
MD
LG