Достапни линкови

Австралија испраќа дополнителни трупи во Авганистан


Австралискиот Премиер Кевин Руд изјави дека неговата земја ке испрати во Авганистан дополнителни стотици војници за борба против талибанците. Со тоа се очекува бројот на австралиските војници да биде околу 1550. Австралија, рече премиерот Руд, не се повлекува и ке остане во битката против тероризмот заедно со сојузниците.
XS
SM
MD
LG