Достапни линкови

Првите 100 дена од владеењето на Барак Обама


Организацијата за заштита на човековите парава Амнести Интернешнел денеска ќе го објави извештајот за работата на американскиот претседател Барак Обама во првите 100 дена од мандатот. Во извештајот, според светските агенции, ќе бидат објавени резултатите кои Обама ги постигнал во борбата против тероризмот .
XS
SM
MD
LG