Достапни линкови

Продолжува седницата на Парламентарното собрание на СЕ


Парламентарното собрание на Советот на Европа на денешната седница ќе расправа за последиците од војната меѓу Русија и Грузија, за процесот на избор на генерален секретар на Советот на Европа, за функционирањето на демократските институции во Молдавија. Обраќање пред парламентарците ќе има и шпанскиот премиер Хозе Луиз Родригес Запатеро.
XS
SM
MD
LG