Достапни линкови

Симон Трпчески настапува во Сеул


Македонскиот пијано виртуоз Симон Трпчески вечер ќе настапи во Јужна Кореја со Сеулската филхармонија и ќе изведе дела од норвешкиот композитор Едвард Григ. По посетата на Сеул, Трпчески се враќа во Македонија, каде што на 16-ти мај ќе одржи концерт заедно со Бољшој-театарот од Москва.
XS
SM
MD
LG