Достапни линкови

Акцијата на пакистанските сили адекватен одговор на талибанскиот прогрес


Воената акција против талибанските милитанти во северо-западен Пакистан е адекватен одговор, за да се спречи прогресот на талибанците во овие региони, изјави портпарлот на Пентагон Џеф Морел. Пакистанските безбедносни сили освен во северо-западните региони денеска ја проширија операцијата против талибанците и во областа Бунер која се наоѓа на само 100-тина километри одалеченост од Исламабад.
XS
SM
MD
LG