Достапни линкови

Повеќемина загинати во АвганистанПет авганистански полицајци и дванаесет талибански бунтовници загинале во судирите во подрачјето Мусаија, јужно од Кабул, јавуваат агенциите, повикувајќи се на извори во минситерството за внатрешни работи. Нападите на талибанците кои беа симнати од власт пред осум години зачестија во последните неколку месеци.
XS
SM
MD
LG