Достапни линкови

Отповикан амбасадорот на Венецуела во Перу


Венецуела го отповика амбасадорот во Перу во знак на протест поради тоа што таа земја му даде политички азил на Мануел Росалес, противникот на претседателот Хуго Чавез. Росалес му беше ривал на Чавез на претседателските избори пред три години, а пребега од земјата во почетокот на месецов откако беше обвинет за корупција.

XS
SM
MD
LG