Достапни линкови

Албанија ќе поднесе барање за статус кандидат за членство во ЕУ


Премиерот на Албанија Сали Бериша е во посета на Чешка. За време на престојот, како што е најавено, ќе биде поднесено барање на Албанија за добивање статус кандидат за членство во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG