Достапни линкови

Турција и Сирија изведуваат воена вежба


Припадниците на вооружените сили на Турција и Сирија денеска започнаа со изведување на воена вежба, која се одржува на заедничката граница на двете земји. Вежбата има за цел подобрување на прекуграничната безбедност. Во меѓувреме израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак изрази загриженост поради заедничката воена вежба на Турција и Сирија, посочувајќи дека е настан што предизвикува вознемиреност.
XS
SM
MD
LG