Достапни линкови

Собранието одобри испраќање македонски војници во мировните мисии


Македонското Собрание на денешната седница донесе одлуки за испраќање на припадници на Армијата на Република Македонија и медицински тим во мировните операции во Авганистан, Босна и Херцеговина и во Либан. Министерот за одбрана Зоран Коњановски изјави дека во насока на продлабочување на соработката со НАТО, Македонија го продолжува учеството во операцијата ИСАФ во Авганистан.
XS
SM
MD
LG