Достапни линкови

Русија ја отфрли поканата за набљудување на НАТО вежбата во Грузија


Русија не ја прифаќа поканата од НАТО да испрати посматрачи за набљудување на воената вежба на Алијансата што ќе се оддржи во Грузија, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој повтори дека Русија и натаму се спротивставува на воените вежби и смета дека се штетни. Воената вежба на НАТО ќе се оддржи од 6-ти мај до 1 јуни, во околината на Тбилиси.
XS
SM
MD
LG