Достапни линкови

Во Ирак убиени членови на Ал Каеда


Американските сили во Ирак убиле седум осомничени членови на Ал Каеда во судирите во градот Дулија, северно од Багдад. Во операцијата биле уапсени уште 17 бунтовници. Коалиционите сили ја започнале операцијата вчера изутрината, а целта била пронаоѓање и апсење на бомбаши самоубијци кои се криеле во оваа област.
XS
SM
MD
LG