Достапни линкови

Градоначалник на Сочи, про-владиниот кандидат


Фаворитот на Кремљ, Анатолиј Пахомов е победник на изборите за градоначалник на Сочи. Според сеуште нецелосните резултати од вчерашното гласање, тој освоил 77 насто од гласовите. Опозиционерот Борис Немцов, кој е втор со освоени 13 ипол насто, изјави дека гласањето не било фер, но изборната комисија ги отфрли неговите забелешки.
XS
SM
MD
LG