Достапни линкови

Претседателот на Еквадор, реизбран


Претседателот на Еквадор Рафаел Кореа е веројатен победник на претседателските избори. Тој веднаш по затворањето на гласачките места прогласи победа. 46 годишниот економист Рафаел Кореа смета дека глобалната економска криза е последица на структурните грешки на капитализмот.
XS
SM
MD
LG