Достапни линкови

Најмалку шест полицајци загинале во Авганистан викендов


Шестмина полицајци загинале во насилствата во Авганистан, во текот на викендот. Како што е соопштено, тројца полицајци загинале, а двајца се повредени при експлозија на бомба во провинцијата Вардак, додеак во сличен напад што се случил вчера во провинцијата Кост, загинале уште тројца полициски офицер, а двајца биле повредени.
XS
SM
MD
LG