Достапни линкови

Операција на армијата против бунтовниците во северозападен Пакистан


Пакистанската армија денеска спровела операција против милитантите во северозападните делови на земјата. Армијата соопшти дека убила повеќе милитанти, меѓу кои и важен командант на бунтовниците. Во операцијата загинал и еден припадник на безбедносните сили. Областа Лоуер Дир, лежи западно од долината Валеј која ја контролираат талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG