Достапни линкови

Универзитетски професор убил три лица во САД


Три лица биле убиени, во американската држава Џорџија, а полицијата трага по универзитетски професор за кој се верува дека го извршил убиството. Инцидентот се случил во театар во близина на Универзитетот Џорџија, при што биле повредени уште две други лица. Полицијата соопшти дека убиецот Џорџ Зинхан, предавал во училиштето од 1990-та година.
XS
SM
MD
LG