Достапни линкови

Најмалку осум загинати во бомбашки напад врз парламентот на Сомалија


Најмалку осум лица загинале, а 15-тина се повредени при денешниот бомбашки напад врз парламентот на Сомалија, соопшти полицијата. Ниту еден пратеник не е повреден, а лицата што загинале во моментот се наоѓале во близина на зградата на Парламентот. До нападот доаѓа само ден откако лидерот на опозицијата Хасан Дахир Авејс најави дека исламските екстремисти ќе продолжат со борбите против владата.
XS
SM
MD
LG