Достапни линкови

Ирачката влада нареди зголемување на безбедноста на шиитските храмови


Ирачката влада нареди зголемување на безбедноста во главните шиитски верски храмови низ земјата, поради самоубиствените бомбашки напади чија цел беа шиитски верници. Имено, над 150 лица, повеќето од нив верници загинаа во нападите изминативе два дена.
XS
SM
MD
LG