Достапни линкови

Новинарката Сабери започнала штрајк со глад


Иранско-американската новинарка Роксана Сабери пред пет дена започнала штрајк со глад, информираше нејзиниот татко Реза Сабери. Минатата недела Иранскиот суд ја осуди новинарката Сабери на осум годишна казна затвор поради шпионажа во корист на Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG