Достапни линкови

Петтмина полицајци загинаа во Авганистан


Авганистански претставници соопштија дека најмалку петмина полицајци загинале при самоубиствен бомбашки напад чија цел биле канцелариите на гувернерот на Кандахар. Тројца бомбаши самоубијци се обиделе да влезат во канцелариите, но биле спречени од страна на полицијата која го обезбедувала просторот. Едниот од бомбашите успеал да ја активира експлозивната направа, убивајќи ги полицајците, додека осум други се повредени. Во нападот гувернерот на Кандахар не е повреден.
XS
SM
MD
LG