Достапни линкови

Повторно анти-владини демонстрации во Тајланд


Стотици демонстранти повторно започнаа протести во главниот тајландски град Бангкок против владата на премиерот Абхисит Веџајива, ден откако властите ја укинаа вонредната состојба во градот. Протестите ги оддржува т.н. Обединетиот демократски фронт против диктатурата. На неодамнешните анти-владини демонстрации во Тајланд во кои дојде и до нереди загинаа најмалку две лица, а повеќе од 120 беа повредени.
XS
SM
MD
LG