Достапни линкови

Екс лидерот на Кју Клукс Кланот протеран од Чешка


Чешката полиција го ослободи и му нареди на познатиот американски бел супремист и поранешен лидер на Кју Клукс Кланот Дејвид Дјук да ја напушти Чешка. Дјук беше затворен во петокот според анти-екстремистичкиот закон. Тој беше во посета на Чешка по покана на локалните нео нацисти за да го прокламира преводот на неговите мемоари и да одржи говори во Прага и во Брно.
XS
SM
MD
LG